Skocz do zawartości

Pierwszy NEWS serwera

Platforma multiplayer, ekipa, rekrutacje, media
Zobacz

Uniwersum Paleto Bay

Przeczytaj o miejscu rozgrywki serwera
Zobacz
Zaloguj się, aby obserwować  
Darek

#001 - Vibe Role Play

Polecane posty

17 minut temu, Darek napisał:

Jak już wspominałem w temacie - uczymy się na błędach, a nasze podejście zmieniło się od ostatniego projektu. Dodatkowo co najmniej połowy ekipy, którą tutaj wspominacie nie ma. W pozostałej części większość ma inne zadanie, niż te, które pełniła poprzednio. Więc powtarzam raz jeszcze, z dużą dozą spokoju - zmieniło się wiele. Oczywiście możecie uznać, że słowa słowami, a czyny czynami. Dlatego własnie czynami będziemy starać się o to, abyście zmienili swoje zdanie. Jestem pewny, że tak też się stanie. 🙂

Kto błędów nie popełnia, ten w miejscu stać musi.
Nie znam waszych mistrzów gry, nigdy nie spotkaliśmy się na żadnym serwerze, więc nie mam na ich temat żadnej opini - ciężko ocenić czy to dobrze, czy źle. Jednak chciałbym już na stacie wiedzieć, czy chłopaki mają zamiar poważnie ingerować w rozgrywkę? Dobry mistrz gry, to taki który potrafi urozmaicić gre losowymi wydarzeniami, bez zbędnego ustalania czy odgrywania danej roli na prośbę graczy. 
Czy mają jakieś plany na początek, projekty fabulane?
Czy dalej wszystkie decyzje odnośnie rozgrywki IC przechodzą przez zarząd? 

Co ze stara ekipa jest i znani ludzie, ale zachowania i granie które zostało na LSVRP i z nim zamknięte. A teraz jest Vibe RP i jego nowe doświadczenia czy nowe przygody, stare i nowe twarze i co ze stara ekipa ale ona może się zmieniać w support, moderatorach czy w gamemasterach ale nie u administracji 🙂

Darek lubi to

8 godzin temu, Paleto Bay napisał:

Nie znam waszych mistrzów gry, nigdy nie spotkaliśmy się na żadnym serwerze, więc nie mam na ich temat żadnej opini - ciężko ocenić czy to dobrze, czy źle. Jednak chciałbym już na stacie wiedzieć, czy chłopaki mają zamiar poważnie ingerować w rozgrywkę? Dobry mistrz gry, to taki który potrafi urozmaicić gre losowymi wydarzeniami, bez zbędnego ustalania czy odgrywania danej roli na prośbę graczy. 

Decyzje odnośnie rozgrywki IC nie przechodzą przez zarząd. Co do reszty pytań w wolnej chwili na pewno na nie odpowie @OCCVLT, który jest odpowiedzialny za rozgrywkę 🙂

Neveral lubi to

8 godzin temu, starbook napisał:

Co ze stara ekipa jest i znani ludzie, ale zachowania i granie które zostało na LSVRP i z nim zamknięte. A teraz jest Vibe RP i jego nowe doświadczenia czy nowe przygody, stare i nowe twarze i co ze stara ekipa ale ona może się zmieniać w support, moderatorach czy w gamemasterach ale nie u administracji 🙂

jak wspomniałem wcześniej, wyjdzie wszystko w praniu. Zobaczymy czy podejście niektórych graczy się zmieniło. Trzeba czekać do startu serwera i kilka miesięcy po starcie.

10 godzin temu, Paleto Bay napisał:

"Czy dalej wszystkie decyzje odnośnie rozgrywki IC przechodzą przez zarząd? "

Projekty fabularne, wszelakiego rodzaju inicjatywy, podjęte w kierunku społeczności na serwerze, są zawsze omawiane. W przypadku rozgrywki, to ja mam finalne zdanie i nie podlega ono dyskusji. Nadano mi wolną rękę, więc pomysły wychodzące - a szczególnie od nas, game masterów - muszą być przemyślane. Jeżeli zmiany są duże, bądź nie mamy pewności co do ich racji, wtedy omawiamy całość z administracją.

"Czy chłopaki mają zamiar poważnie ingerować w rozgrywkę? Dobry mistrz gry, to taki który potrafi urozmaicić gre losowymi wydarzeniami, bez zbędnego ustalania czy odgrywania danej roli na prośbę graczy. Czy mają jakieś plany na początek, projekty fabularne?" (pozwoliłem sobie połączyć te pytania)

Mamy zamiar ingerować w rozgrywkę poprzez rozgrywanie scenariuszy. Nie ukrywam, że wolę spontaniczne ingerencje w plany niektórych graczy. Boję się tylko tego, że wchodząc na postać epizodyczną i podejmując grę z losową grupą, możemy jedynie wywołać agresję. Nie każdy jest tak bardzo otwarty, jak my. Dlatego też, postaramy się dostosować do sytuacji i wyczuć moment, w którym możemy pozwolić sobie na taką improwizację.

Plany dot. projektów fabularnych są, jednak trudno mi jest powiedzieć, jakie konkretne pomysły wdrożymy. Na ten moment mogę powiedzieć, że z pewnością game masterzy będą często i sporadycznie odgrywali epizody. Od tego jesteśmy, aby zwykła sytuacja na ulicy, czy w barze, nabrała innego charakteru, toku. Osobiście, lubię grać postaci, które mieszają w szarej rzeczywistości każdego gracza. Mam zamiar też wprowadzić kilka miejsc do gry, które będą polegały na rozgrywaniu scenariuszy. Będą one w formie Projektów IC bądź biznesów.

System BW i CK zostanie urozmaicony w konkretny sposób. Była o tym mowa na dzisiejszym streamie. To co było na streamie co prawda nie jest oficjalnym stanowiskiem, ale odbyła się tam dyskusja odnośnie FCK. Reasumując system BW i CK nie będzie standardowy. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, to zapraszam Cię na nasze kolejne streamy 🙂

Paleto Bay i OCCVLT lubią to

5 minut temu, Darek napisał:

System BW i CK zostanie urozmaicony w konkretny sposób. Była o tym mowa na dzisiejszym streamie. To co było na streamie co prawda nie jest oficjalnym stanowiskiem, ale odbyła się tam dyskusja odnośnie FCK. Reasumując system BW i CK nie będzie standardowy. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, to zapraszam Cię na nasze kolejne streamy 🙂

Niestety, nie posiadam na tyle dużo wolnego czasu, aby marnować go na analizowanie strumieni.
Obstawiam, że w środku ekipy powstają pewnego rodzaju burze mózgów, gdzie podajecie swoje pomysły, czy w takim razie nie mógłby powstać temat, gdzie dwa, bądź trzy rozwiązania danych systemów zostaną ujawnione na forum, abyście mogli zobaczyć czego oczekują gracze i może je ulepszyć.
Szczególnie polskie społeczeństwo roleplay, to ciężki temat - zdaje sobie z tego sprawe, przesyceni sampowym klimatem weterani będą walczyć o zachowanie ich przyzwyczajeńm jednak ja i pewnie garstka innych osób chce wiedzieć, czy warto czekać, czy jednak odpuścić, inwestując swój czas i pomysły w innym kierunku.

Ciekawie, aczkolwiek na Live słyszałem, że strzelanie teraz będzie bardziej "celne".

Mam jeszcze pytanie - na serwerach na Alt:V modele zniszczeń aut są jakby "mocniejsze", auta wgniatają się mocniej - tak samo będzie na VRP, czy to idzie od klienta gry czy raczej już od serwera?

Napisano (edytowany)

To ja mam w sumie pytanie do @OCCVLT jako, że to wolny temat, a oznaczony Pan jest 'dowódcą' organizacji publicznych...

Na większości serwerów (oprócz N4G i RPGów), głównie RolePlay - San News było postrzegane jako organizacja publiczna i tak również się klasyfikowało.. Niestety, na garści spotykałem się z rozczarowaniem i było to postrzegane jako biznes, co mym zdaniem skreśla połowę funkcji i zabawy dla takiej korporacji medialnej, oczywiście, w rzeczywistości nie mamy tylko jednej rozgłośni radiowej czy też telewizji, lecz tutaj mamy Paleto Bay tak więc pytanie ostateczne brzmi; w jaki sposób macie zamiar zagospodarować miejsce dla takiej korporacji i rzecz jasna w jaką grupę organizacji ją zakwalifikujecie? Czy w ogóle pojawił się pomysł, a choć myśl o tym, że ktoś coś takiego ma chęć prowadzić? I oczywiście z czystej ciekawości, czy pojawiły się jakiekolwiek aplikacje w kierunku prowadzenia tego typu organizacji?

Edytowano przez CONNOR

32 minuty temu, CONNOR napisał:

To ja mam w sumie pytanie do @OCCVLT jako, że to wolny temat, a oznaczony Pan jest 'dowódcą' organizacji publicznych...

Na większości serwerów (oprócz N4G i RPGów), głównie RolePlay - San News było postrzegane jako organizacja publiczna i tak również się klasyfikowało.. Niestety, na garści spotykałem się z rozczarowaniem i było to postrzegane jako biznes, co mym zdaniem skreśla połowę funkcji i zabawy dla takiej korporacji medialnej, oczywiście, w rzeczywistości nie mamy tylko jednej rozgłośni radiowej czy też telewizji, lecz tutaj mamy Paleto Bay tak więc pytanie ostateczne brzmi; w jaki sposób macie zamiar zagospodarować miejsce dla takiej korporacji i rzecz jasna w jaką grupę organizacji ją zakwalifikujecie? Czy w ogóle pojawił się pomysł, a choć myśl o tym, że ktoś coś takiego ma chęć prowadzić? I oczywiście z czystej ciekawości, czy pojawiły się jakiekolwiek aplikacje w kierunku prowadzenia tego typu organizacji?

Ja i Tarcza jesteśmy opiekunami organizacji publicznych, a nie dowódcami. Od dowodzenia są właśnie liderzy frakcji. Wspomniałem o tym, bo to różnica.

W jaki sposób macie zamiar zagospodarować miejsce dla takiej korporacji i rzecz jasna w jaką grupę organizacji ją zakwalifikujecie?

Myślę, że to kwestia tego, kto będzie prowadził te frakcje i w jaki sposób będzie chciał ją usytuować uniwersum. Osobiście, widzę to jako frakcję. San News - bądź inny twór zajmujący się nagłośnieniem publicznym - powinno skoncentrować się nad właśnie rozgłosem publicznym. Kwalifikować będziemy to tak, jak zażyczy sobie lider, który będzie pisał podanie. Oczywiście, chciałbym aby to była frakcja, ponieważ to umowne kwalifikowanie grup może podświadomie wpłynąć na poziom całego ugrupowania. I tego będziemy się trzymali.

Czy w ogóle pojawił się pomysł, a choć myśl o tym, że ktoś coś takiego ma chęć prowadzić?

Oczywiście, że tak. Obywatel musi wiedzieć, co dzieje się w Paleto Bay.

I oczywiście z czystej ciekawości, czy pojawiły się jakiekolwiek aplikacje w kierunku prowadzenia tego typu organizacji?

Niestety, nie pojawiły się aplikacje na tego typu frakcje. Niemniej jednak, czekamy.

CONNOR i Kartku lubią to

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności