Skocz do zawartości

Uniwersum Paleto Bay

Przeczytaj o miejscu rozgrywki serwera
Zobacz

Trzeci NEWS!

Skrypt gry, zamknięte beta testy
Zobacz
Zaloguj się, aby obserwować  
Darek

#001 - Vibe Role Play

Polecane posty

vrp_normal_moreneon.png

Witamy Was wszystkich bardzo serdecznie w pierwszym oficjalnym temacie informacyjnym!

 

Rozpoczęliśmy od ogłoszenia działania projektu na Facebooku, następnie zaprosiliśmy wielu z Was na naszego Discorda. Dzisiaj robimy kolejny ważny krok w tworzeniu Vibe Role Play, czyli oddajemy w Wasze ręce forum. Po tylu miesiącach pracy naprawdę miło przywitać się z Wami w tym miejscu. Prace nad serwerem gry nadal trwają i wszystko idzie zgodnie z planem z czego jesteśmy dumni. Nie spoczywamy jednak na laurach, a wręcz przeciwnie, napędza nas to do działania.

 

O projekcie zapewne trochę już zdążyliście się dowiedzieć, ale uważamy, że jest to odpowiedni moment, aby uporządkować tę wiedzę. Doskonale wiecie, że mamy już pewne doświadczenia związane z tworzeniem serwera na Grand Theft Auto V. Uczymy się na wcześniej popełnionych błędach oraz wyciągamy wnioski z zarówno negatywnych i pozytywnych aspektów, co sprawia że będziemy mogli Wam zapewnić rozgrywkę na najwyższym poziomie. Nie ma bardziej doświadczonej ekipy na scenie RP w GTA V.

 

wzRy2k4.png

GTA V rzuciło zupełnie nowe spojrzenie na tryb Role Play. Coraz więcej osób przekonuje się do gry właśnie na tej części. Nowością z pewnością jest fakt, że nie będziemy korzystać już z Rage'a. Nadeszła pora alt:V Multiplayera. Dla wielu z Was może być zaskoczeniem to, że nie zdecydowaliśmy się pójść w stronę Rage Multiplayera. Jednak alt:V daje wiele możliwości, a dodatkowo synchronizacja w porównaniu do konkurencji jest o niebo lepsza.

 

 

TLzoyiq.png

 

Zapewne jesteście ciekawi jak przebiegają prace nad serwerem? Nasz skrypt jest pisany już od jakiegoś czasu, większość kodu jest już gotowa. Naszym celem jest to, aby wypuścić serwer w podstawowej wersji, ze wszystkimi systemami, które są wymagane w dzisiejszych czasach na scenie Role Play.

 

Tym razem zatroszczyliśmy się o prawidłową organizację pracy. Developerzy pracują, korzystając z techniki Agile (Scrum), która pozwala na śledzenie postępów i prawidłową optymalizację naszych prac. Metoda ta polega na wyznaczaniu zadań, które muszą zostać wykonane w danym okresie czasu (tzw. sprinty). Czas takiego sprintu to zazwyczaj dwa tygodnie.

 

Dlaczego o tym wspominamy? Dlatego, że po wydaniu podstawowej wersji serwera gry nadal będziemy korzystać z takiej metodologii pracy, co oznacza, że naszym celem będzie wypuszczanie aktualizacji cyklicznie, na przykład właśnie co dwa tygodnie. Takim sposobem nowe rzeczy na serwerze będą pojawiać się częściej, z czego z pewnością będziecie zadowoleni.

 

Przedstawiamy Wam podział obowiązków w naszej ekipie:

 

Administrator:

 • Kubas - główny developer odpowiedzialny za skrypt gry i całą otoczkę techniczną projektu;
 • Tarcza - koordynator projektu, opiekun frakcji;
 • Cherro - developer odpowiedzialny za panel gracza oraz skrypt gry;
 • Toyer - developer odpowiedzialny za panel gracza;
 • Msk - zajmuje się stroną techniczną projektu;
 • Darek - zajmuje się komunikacją między ekipą projektu, a społecznością, opiekun supporterów, osoba zajmująca się forum.

 

Developer:

 • Shaviq - Programista front-end, grafik, zajmuje się całą okładką wizualną projektu;
 • Grenade -  Modder.

 

Gamemaster:

 • OCCVLT - zajmuje się rozgrywką na serwerze gry, opiekun gamemasterów, opiekun frakcji, opiekun projektów IC;
 • Kaizi - opiekun biznesów;
 • kačalov - opiekun organizacji przestępczych.

 

Supporter:

 

xaW1NYR.png

 

Wraz ze startem forum otwieramy wszelkiego rodzaju rekrutacje, zaczynając od liderów frakcji, poprzez aplikowanie na biznesy, organizacje przestępcze, a kończąc na rekrutacji na supportera. W tej ostatniej kwestii mamy pewien niedobór osób, a z pewnością przyda nam się pomoc zarówno przy rozwijaniu projektu, jak i w późniejszym czasie już po jego starcie. Poniżej znajdziecie linki do tematów, które będą informować Was o tym co należy zrobić, aby spróbować swoich sił w poszczególnych aspektach projektu Vibe Role Play.

 

 

 

Zapraszamy Was więc do rozmowy z nami, do komentowania, jak również do składania różnego rodzaju aplikacji. W najbliższym czasie będziemy Wam pokazywać niuanse związane zarówno ze skryptem, jak i z aspektami dotyczącymi samej rozgrywki. Dziękujemy za to, że jesteście z nami, życzymy Wam miłego wieczoru! 🙂

 

 

 

VFQKsTS.png    074BtYV.png    WIeR65k.png    61Iygqf.png


xr0N77T.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy serwer, nowa platforma, nowe logo, ekipa stara. Zobaczymy co z tego będzie. Po ostatnim Waszym projekcie niesmak pozostał. Liczę, że nastawienie zarówno ekipy, jak i graczy zmieni się, bo jakby nie patrzeć jest to dość istotne. Czas oczywiście pokaże swoje.

 

Oczywiście życzę powodzenia i mam nadzieje, że jednak pójdzie wszystko w dobrym kierunku.

nashi i Neveral lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie rozdarty, zauważyłem nowy projekt i niestety również znajome twarze, które nie za bardzo wiedziały jak zarządzać ludźmi i funkcjonowaniem poprzedniego serwera.

 

Kartku lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem w temacie - uczymy się na błędach, a nasze podejście zmieniło się od ostatniego projektu. Dodatkowo co najmniej połowy ekipy, którą tutaj wspominacie nie ma. W pozostałej części większość ma inne zadanie, niż te, które pełniła poprzednio. Więc powtarzam raz jeszcze, z dużą dozą spokoju - zmieniło się wiele. Oczywiście możecie uznać, że słowa słowami, a czyny czynami. Dlatego własnie czynami będziemy starać się o to, abyście zmienili swoje zdanie. Jestem pewny, że tak też się stanie. 🙂

Daniel5204 i Lenareq lubią to

xr0N77T.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności