Skocz do zawartości

Drugi NEWS serwera

Informacje, skrypt gry, rekrutacje
Zobacz

Uniwersum Paleto Bay

Przeczytaj o miejscu rozgrywki serwera
Zobacz
Zaloguj się, aby obserwować  
QWERTY

First Aid & CPR - correct execution

Polecane posty

Rr6s6wp.png

 

W jaki sposób wykonywać CPR, by nie zaszkodzić?
Jeśli kiedykolwiek usłyszałeś, że połamanie żeber poszkodowanemu - równa się z sądem czy też pobytem w areszcie... to bzdura, nic z tych rzeczy nie jest prawdą, w przypadku zatrzymania krążenia nie istnieją żadne przeciwwskazania do udzielania pomocy a pod uwagę brane jest jak bardzo pomogłeś takiej osobie, nie to, że zaszkodziłeś... W przypadku przeprowadzania pierwszej pomocy najpierw należy zadbać o swoje, własne bezpieczeństwo - kiedy o to nie zadbamy, nie pomożemy także ofierze. Kolejną sprawą jest poprawne wykonanie rozmowy z dyspozytorem, aby mógł zadysponować odpowiednie jednostki.

 

Oczywiście, jeśli jest to wypadek, który ma miejsce przy wielu osobach - najlepsze będzie zlecenie to osobie, by wykonała taki właśnie telefon, która wie przede wszystkim co przekazać dyspozytorowi, natomiast My powinniśmy przejść do ogólnego rozpoznania zdarzenia oraz czynności życiowych nieprzytomnej osoby - oddechu oraz krążenia.
 

GmcNCph.png

 

Wykonując te czynności, w głównej mierze przyczyniasz się do pomocy poszkodowanemu - właściwie mówiąc, ratujesz mu życie.. oczywiście podczas uciskania klatki piersiowej, ważnym elementem jest odpowiednie miejsce, najczęściej przydatną formą znajdowania tego miejsca jest położenie lewej dłoni na linii sutków, a następnie dwa palce z prawej strony lewej ręki na dolnej części mostka. Dodatkowo przydałoby się, aby poszkodowany, był ułożony na płaskiej, twardej i stabilnej powierzchni... W ten sposób, znaleźliśmy miejsce, w którym możemy rozpocząć RKO.
 
Kolejnym momentem będzie rozpoczęcie ucisków, standardowo u dorosłych jest to 30 ucisków na głębokość 5-6 cm czyli dosyć nisko. Co do częstotliwości, preferowana jest 100-120 na minutę, jeśli nie wiesz ile jest to dokładnie poproś kogoś, aby uruchomił piosenkę "Stayin' Alive" - według doświadczonych osób, ta muzyka jest idealna pod wykonywanie ucisków. U dzieci będzie tak samo oprócz ucisków - w tej sytuacji jest to 15 ucisków - 100-120 na minutę, u niemowlaków również.
 
Kluczowym momentem w RKO będą wdechy ratownicze, mają one na celu wpompowanie w płuca powietrza, by zaczęły one pracować sztucznie a rozprowadzana przy uciskach krew była natlenowana, podczas tej czynności należy wykonać 2 oddechy i kontynuować uciski. U dzieci również wykonujemy 2 oddechy, jednak przed wykonywaniem ucisków zaczynamy od 5 wdechów początkowych.
 
Co jednak, jeśli mamy podejrzenie posiadania przez poszkodowanego choroby zakaźnej lub z innych przyczyn nie jesteśmy w stanie wykonywać oddechów? Nic nie szkodzi, nie musisz wtedy wykonywać wdechów, wystarczy, że będziesz uciskał klatkę piersiową do przyjazdu wyspecjalizowanych jednostek na miejsce - jest również druga opcja, która pozwala na to w tak trudnej sytuacji, jest to maseczka resuscytacyjna, która powinna znajdować się w apteczce czy też defibrylatorze AED.
 
Defibrylator AED, co to oznacza i czy trzeba się tego bać?
 
Jak sama nazwa mówi, jest to automatyczny defibrylator zewnętrzny (Automated External Defibrillator) stworzony do obsługi przez każdego i w każdej sytuacji bez przeszkolenia. Pozwala poprzez komendy głosowe - na podłączenie elektrod do ciała, a następnie automatyczną analizę rytmu serca i w skrajnym przypadku wysłaniu przepływu energii elektrycznej przez serce, które na ułamek sekundy ulega kompletnemu zatrzymaniu by "wznowić" swoją pracę we właściwym rytmie umożliwiającym prawidłowe krążenie i zwiększającym szansę na udaną resuscytację.
 
Jeśli urządzenie wyda polecenie "zalecane jest wykonanie strzału", a jeden z przycisków zacznie migać, trzeba odsunąć się od poszkodowanego oraz odsunąć wszystkich obecnych przy tej procedurze.. Nie ma się co bać, urządzenie wyśle sygnał i poinformuje Nas o dogodnym momencie, w którym możemy rozpocząć dalsze uciski.
 
Nie ma ogółem sensu omawiać tego urządzenia, będzie ono dostępne praktycznie w każdym miejscu i będzie wydawało polecenia więc nie trzeba posiadać żadnych certyfikatów, aby go używać. 

  

W taki sposób możemy uratować życie ludzkie, nie przejmujmy się możliwością złamania żeber czy też oskarżeniami o molestowanie ze strony kobiet, które wtedy mogły potrzebować pomocy... Każdy sąd weźmie pod uwagę, iż taka osoba była pod śmiertelnym zagrożeniem i powinna odroczyć taką skargę - najważniejsze jest URATOWAĆ ŻYCIE.

PromeK lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności