Skocz do zawartości

Pierwszy NEWS serwera

Platforma multiplayer, ekipa, rekrutacje, media
Zobacz

Uniwersum Paleto Bay

Przeczytaj o miejscu rozgrywki serwera
Zobacz
Zaloguj się, aby obserwować  
kacalov

Dyskusje nt. organizacji przestępczych.

Polecane posty

Nie wiem, czy jest to rozmowa, jeśli każde nasze słowo musi zostać zatwierdzone przez administracje. Moderowanie treści w tematach stworzonych strikte pod dyskusje, jest słabym krokiem. Od karania macie ostrzeżenia i bany. 

Z opisu "założeń" wynika skupienie się na motocyklistach. Czy będzie odpowiednia weryfikacja by "redneckowy redneck z redneckowa", który nie potrafi napisać prostego, acz treściwego /me, nie miał taryfy ulgowej? 

Czy jeśli member ekipy będzie robił mg będąc w PD to lecimy do lidera PD czy do ekipy?

Czy członkowie ekipy będą mieli swoje własne org ze spawnowanym majątkiem?

Jak będzie wyglądać system cornerów (o ile?)?

Czy "rozwój IC" będzie skupiał się na (moim zdaniem) śmiesznym mission project i innych projektach epizodycznych dla org przestępczych, czy będzie można to rozwinąć inną drogą?

Jak zapatrujesz się na jakikolwiek (również, o ile) "podział" terenów (?) / wpływów w miasteczku? Naturalnym jest , że będzie pewnie choć kilka organizacji, jednak PB jest za małe na podział dla większej ilości niż 3 ( i to przy zaliczeniu obrzeży PB, bez nich to 2, max 2.5)

12 godzin temu, Paleto Bay napisał:

Nie wiem, czy jest to rozmowa, jeśli każde nasze słowo musi zostać zatwierdzone przez administracje. Moderowanie treści w tematach stworzonych strikte pod dyskusje, jest słabym krokiem. Od karania macie ostrzeżenia i bany. 

Nie była to moja decyzja. Głosy są podzielone i jest możliwe, że ulegnie to zmianie. 

10 godzin temu, Rukol napisał:

Z opisu "założeń" wynika skupienie się na motocyklistach. Czy będzie odpowiednia weryfikacja by "redneckowy redneck z redneckowa", który nie potrafi napisać prostego, acz treściwego /me, nie miał taryfy ulgowej? 

Tak, będzie.

Czy jeśli member ekipy będzie robił mg będąc w PD to lecimy do lidera PD czy do ekipy?

Do obu.

Czy członkowie ekipy będą mieli swoje własne org ze spawnowanym majątkiem?

Nie.

Jak będzie wyglądać system cornerów (o ile?)?

Na dziś nie jest to w całości ustalone. Cornery będą w miejscach wybranych przez ekipę, podchodzisz w dany punkt, wpisujesz komendę, dostajesz okienko/tekst/cokolwiek innego, wybierasz odpowiednią opcję przez kliknięcie/wypowiedzenie słowa klucz, dochodzi do transakcji lub nie. To szybkie opisanie zarysu, chętnie posłucham propozycji.

Czy "rozwój IC" będzie skupiał się na (moim zdaniem) śmiesznym mission project i innych projektach epizodycznych dla org przestępczych, czy będzie można to rozwinąć inną drogą?

Będzie skupiał się na mission project i innych projektach epizodycznych dla org przestępczych, ale nie blokuję rozwoju fabularnego od strony samych organizacji, jeżeli jest on dobrze poprowadzony i po tygodniu od akceptacji ktoś nie próbuje zostać narkotykowym guru San Andreas.

Jak zapatrujesz się na jakikolwiek (również, o ile) "podział" terenów (?) / wpływów w miasteczku? Naturalnym jest , że będzie pewnie choć kilka organizacji, jednak PB jest za małe na podział dla większej ilości niż 3 ( i to przy zaliczeniu obrzeży PB, bez nich to 2, max 2.5)

Nie zostało to jeszcze ustalone, ciągle trwa dyskusja na ten temat. Na dziś nie chcę zdradzać pomysłów bo są one zbyt odmienne od siebie.

Rukol i Neveral lubią to

Nie uważasz, że gangi motocyklowe to skierowanie się w jedną skrajność z drugiej? Zamysł masz dobry, bo przynajmniej dbasz o ten klimat małego miasteczka - na lsvrp dochodziło do współpracy gangu motocyklowego z jakąś grupką bogatych dzieciaków z Europy (sama współpraca i tłumaczenie typu InTeRAkcJa jest śmieszna, ale bardziej zastanawiające jest, kto taką organizacje wpuścił). Z drugiej strony, jakieś grupy bardziej skierowane w stronę gangu ulicznego, które jednak dopasowałyby się do realiów miasteczka, nie grały jakiegoś tagowania czy innych farmazonów też byłyby ciekawe.

27 minut temu, kwasowrak napisał:

Nie uważasz, że gangi motocyklowe to skierowanie się w jedną skrajność z drugiej?

Nie. Uważam, że to adaptacja do otoczenia.

31 minut temu, kwasowrak napisał:

na lsvrp dochodziło do współpracy gangu motocyklowego z jakąś grupką bogatych dzieciaków z Europy

Jeżeli jest to faktycznie poparte mocnymi argumentami w założeniu organizacji lub stopniowo zrealizowane poprzez jej postęp to nie widzę problemu. Chyba że cała otoczka jest robiona na siłę i tylko po to, aby być wyżej od innych, a na dodatek grają to słabo. Wtedy takie coś nie ma tutaj miejsca. Nie chcę ich oceniać, bo nie znam szczegółów przykładu, który podałeś.

27 minut temu, kwasowrak napisał:

[...] kto taką organizacje wpuścił).

Opiekun organizacji przestępczych. Teraz nie wpuści bo ja nim jestem.

28 minut temu, kwasowrak napisał:

Z drugiej strony, jakieś grupy bardziej skierowane w stronę gangu ulicznego, które jednak dopasowałyby się do realiów miasteczka, nie grały jakiegoś tagowania czy innych farmazonów też byłyby ciekawe.

Proszę pisać, nikomu nie bronię. Nigdzie nie powiedziałem, że blokuję gangi uliczne, a po prostu nie traktuję ich jako podstawy.

kwasowrak i Neveral lubią to

To ja rzucę tutaj swoje 2 grosze takie, iż mam nadzieję, że nie będzie typowego odwalania i zabijania kogo padnie. Żeby nie było tak jak na 99% serwerów FiveM, że co nie wejdziesz na serwer to już od razu ktoś podbiega i rzuca coś w stylu "Łapy do góry" 2 metry przed jakimś spawnem czy coś.

A co do samej gangsterki, to oby się rozwijało to dobrze i z rozwagą 🙂

50 minut temu, CONNOR napisał:

To ja rzucę tutaj swoje 2 grosze takie, iż mam nadzieję, że nie będzie typowego odwalania i zabijania kogo padnie. Żeby nie było tak jak na 99% serwerów FiveM, że co nie wejdziesz na serwer to już od razu ktoś podbiega i rzuca coś w stylu "Łapy do góry" 2 metry przed jakimś spawnem czy coś.

A co do samej gangsterki, to oby się rozwijało to dobrze i z rozwagą 🙂

Pomyliłeś serwery, to nie voice. Ale z tego co piszesz, to w sumie warto się zastanowić, czy tam nie spędzisz lepiej czasu.

grtrd, Ripper i byss lubią to

14 godzin temu, nashi napisał:

podobno gramy bogate miasteczko pod metropolią, a pchacie nam brudnych dżo motorynkowników, chyba że coś się zmieniło.

słyszałem, że jak kupisz harleya to odcinają dopływ bieżącej wody, aby łatwiej się dostosować

nie żyj stereotypami

Smotar i Marduk lubią to

14 godzin temu, nashi napisał:

podobno gramy bogate miasteczko pod metropolią, a pchacie nam brudnych dżo motorynkowników, chyba że coś się zmieniło.

od kiedy motocyklista to bagniak?

Chciałbym naprostować jedną nieścisłość, która wynika z powierzchownego wyciągania wniosków.

Cytat

Głównie z turystyki i uprawy lokalnych farm, miasto to cieszy się świetnie zarządzanymi finansami, głównie za sprawą panującego już od dłuższego czasu burmistrza, Matthew'a Dickson'a, absolwenta wydziału ekonomicznego w Los Santos – ULSA (The University of San Andreas, Los Santos). Jego smykałka do administracji i czerpania zysków z lokalnych bogactw sprawia, że zyskał on przychylność rządu stanu San Andreas, co sprawiło, że furtki lokalnej polityki otworzyły się na amen. Ten sukces przyczynił się do jeszcze gwałtowniejszego rozwoju. Burmistrz miasta postanowił skierować nowo zyskane fundusze i napompować nimi lokalne działalności rolne i gospodarcze, pokazując przy tym, że jego strategia powinna być stosowana przez inne miasta stanu.

Paleto Bay - poza tym tematem, który mamy tutaj na forum - wcześniej, było biednym miastem. Pozostałości po tej biedocie można zauważyć przy służbach porządkowych - które były i w mniejszości - są pogrążone w sprzedajności. Dodatkowo, przestępczość zyskała na rozwoju, co nie znaczy, że te "BRUDASY" zrezygnowały z nowobogackiego miejsca.

brudny dżo motorynkownik to tylko prześmiewcze określenie, nie stwierdzenie o stanie finansowym, chciałem tylko przekazać że troche śmierdzi lsvrp i pchaniem rednecków, ale mam tez nadzieje ze nie bedzie w paleto jakiegos 187 streincostamgowno

X3n0, cobra0505 i sebixxx lubią to

15 godzin temu, kwasowrak napisał:

Pomyliłeś serwery, to nie voice. Ale z tego co piszesz, to w sumie warto się zastanowić, czy tam nie spędzisz lepiej czasu.

xD Ogółem co napisałeś, bo wiem, że to nie jest serwer Voice i bardzo dobrze i nie, nie spędzę tam lepiej czasu bo już tam grałem i to co się tam dzieje to jest porażka.. A to, że nie ma tutaj głosówki, to nie znaczy, że nie może ktoś podbiec i napisać "Łapy" ... A swoją drogą to możesz sam zastanowić się czy tam lepiej nie spędzisz czasu 😉 

Wiecie ja na przykład nie wyobrażam sobie jakiegoś "Syndykatu" Czy też jakiejś wielkiej mafi na takim "zadupiu" Jednak raczej mafie i wyżej wolały by LS niż taką wioseczkę. A nie rozumiem, Motorcycle Club mogą być różne nawet bardzo. Zawsze można porobić gangi albo niższe partie mafi. 

Koncepcja mi się bardzo podoba, że nowobogadzkie dzieciaczki powinny zostać w ls. Pozdrawiam. 

Dolan, Jaguar, Koneko i 2 innych lubią to

38 minut temu, Jaro napisał:

Wiecie ja na przykład nie wyobrażam sobie jakiegoś "Syndykatu" Czy też jakiejś wielkiej mafi na takim "zadupiu" Jednak raczej mafie i wyżej wolały by LS niż taką wioseczkę.

Żadna organizacja przestępcza nie powinna na początku być jakąś potęgą. Wszystko powinno zostać zdobywane poprzez granie na serwerze, a jeśli jakaś organizacja, czy to gang, mafia czy cokolwiek innego osiągnie rozmiar "wielkiej mafii" to co w tym złego? Nie można przecież zakazać rozwoju i skazywać graczy na wieczne granie szajki. 

jak ktoś jest kumaty to i w miasteczku się dorobi, nie ograniczajcie tego ic tylko róbcie te ścieżkę cięższą 

przestańcie patrzeć w sposób "to nie jest los santos, tutaj przestępcy to wieśniacy"

Kacper, Boryseu i mjd lubią to

7 minut temu, Kudy napisał:

jak ktoś jest kumaty to i w miasteczku się dorobi, nie ograniczajcie tego ic tylko róbcie te ścieżkę cięższą 

przestańcie patrzeć w sposób "to nie jest los santos, tutaj przestępcy to wieśniacy"

co? skąd ten pomysł, że tak patrzymy?

Napisano (edytowany)

Jak dla mnie to w Paleto mógłby pojawić się nawet i odłam jakiegoś afroamerykańskiego gangu - póki ekipa takiej organizacji będzie to grać dobrze, to nie widzę problemu - a o czym mówię? Chociażby o tym, że taki "geng" nie zrobi sobie z jakiejś dzielnicy miasteczka swojego grołw strit a i sami członkowie nie będą wozić się samymi lowriderami i tagować co drugi budynek, Paleto jest małe, za małe by tak zwracać na siebie uwagę, nie ma chyba gangusa, który miałby tupet tak wielki, by w tak skromnym miasteczku jak Paleto Bay - gdzie niemal każdy każdego zna - budował swoje subkulturowe imperium i w tym samym czasie prowadził organizację przestępczą. Nie popadajmy też ze skrajności w skrajność, Paleto nie musi być miasteczkiem redneckami i pisswasserem płynącym, nie narzucajmy grania jakiejś wsi, do tego może służyć Sandy Shores.

Edytowano przez ToxicSoul
Deathcore, Piklo i Neveral lubią to

w tym Paleto macie tyle możliwości gry różnych organizacji przestępczych, nie tylko motoryniarze/rednecki, wystarczy poszperać w necie o różnych grupach przestępczych na świecie i otwiera się wam co najmniej 15 drzwi do zajebistego rp (gangi uliczne na prowincjach również istnieją, rzadko, ale jednak, więc nie ma chyba problemu z dopasowaniem się pod tym względem do realiów Paleto)

RahiM_23 lubi to

ale weź to wytłumacz ludziom co myślą, że paleto to typowe koziołkowo małe w Polsce gdzie mieszka 50 osób. W paleto da się naśladować prawie każdą istniejącą organizację na świecie, ale jest jeden warunek: trzeba myśleć 

Ripper i mjd lubią to

1968539135_Beztytuu.png.70645bf9a16f9dd06a1133ad5d524c6f.png

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności