Skocz do zawartości

Uniwersum Paleto Bay

Przeczytaj o miejscu rozgrywki serwera
Zobacz

Czwarty NEWS!

Beta testerzy, skrypt gry oraz panel gracza!
Zobacz
OCCVLT

#001 - Uniwersum Paleto Bay.

Polecane posty

wall.png.beb07c3683e79eba26ca0fe6ed6a316

 

 

Paleto Bay – bogate, dobrze rozwinięte i chronione miasto położone blisko największej góry w stanie San Andreas – Mount Chilliad. Paleto Bay jest najbardziej wysuniętym w kierunku północnym miastem w stanie San Andreas. Najwyższy punkt widokowy sprawia, że Paleto Bay cieszy się bardzo dużą popularnością poprzez dobrze rozwinięty sektor turystyczny. Przez cały rok do miasta liczącego około 12 tysięcy mieszkańców zjeżdża masa odwiedzających, którzy wzbogacają budżet miasta.

Głównie z turystyki i uprawy lokalnych farm, miasto to cieszy się świetnie zarządzanymi finansami, głównie za sprawą panującego już od dłuższego czasu burmistrza, Matthew'a Dickson'a, absolwenta wydziału ekonomicznego w Los Santos – ULSA (The University of San Andreas, Los Santos). Jego smykałka do administracji i czerpania zysków z lokalnych bogactw sprawia, że zyskał on przychylność rządu stanu San Andreas, co sprawiło, że furtki lokalnej polityki otworzyły się na amen. Ten sukces przyczynił się do jeszcze gwałtowniejszego rozwoju. Burmistrz miasta postanowił skierować nowo zyskane fundusze i napompować nimi lokalne działalności rolne i gospodarcze, pokazując przy tym, że jego strategia powinna być stosowana przez inne miasta stanu. Dodatkowym atutem tej decyzji było to, że farmy przyczyniły się też do zysków firmy Cluckin' Bell, ponieważ Paleto Bay, za sprawą inwestycji ulepszył jedną z ferm kurczaków należącą do osoby prywatnej, Pana Ronald'a Bradley'a, która posiada sieć restauracji fast-food w całym stanie. Cluckin’ Bell posiadał już swoją fabrykę w mieście, jednak ferma Bradleya podwoiła produktywność firmy. Współpraca między „kurczakowym gigantem” a Panem Bradleyem była symbolem dobrego zarządzania gospodarczego burmistrza i pokazem ręki do polityki. 

Stąd też zapotrzebowanie na działalności gospodarcze. Bogaty i szybki rozwój miasta przyczynił się do zwiększenia potrzeb przeciętnego obywatela. Każdy mieszkaniec Paleto Bay może cieszyć się łatwym dostępem do lokali gastronomicznych. Warsztaty samochodowe dzięki nowemu rozporządzeniu rady miasta odnośnie do zagospodarowania przestrzennego, są otwierane bliżej drogi szybkiego ruchu. Przejeżdżający kierowcy, mający za sobą setki kilometrów podróży, mogą dokonać przeglądu swojej maszyny i dodatkowo zwiedzić w międzyczasie miasto, które tętni swoją osobliwą kulturą. To tylko część nowatorskich rozwiązań w tym regionie.

 

Poza obszarem Paleto Bay, odbywa się świetny rozwój okolicznych farm. Dlatego bycie farmerem jest w tych okolicach bardzo opłacalne. Jednak z uwagi na cenę działek rolnych i maszyn, potrzebnych do uprawy roli, nie każdy może pozwolić sobie na taki start. Oczywiście, można ubiegać się o dofinansowanie od rządu i spróbować swoich sił. No i oczywiście, nie każdy ma cierpliwość do monotonnego uprawiania przykładowo - ziemniaków. Chociaż większość farmerów posiada wiele upraw. Trzeba też wspomnieć o fermach, gdzie produkcja konkretnego przedsiębiorstwa jest skierowana w określony produkt. Fermy kurczaków są "pospolitym" widokiem dla mieszkańców, jednak nie oznacza to, że ten widok nie jest opłacalny.

 

Przeciętny obywatel może pozwolić sobie na życie w godnych warunkach. W Paleto Bay klasa średnia jest większością. Na luksus w postaci bardzo drogich samochodów, ubrań, mieszkań, domów i tym podobnych mogą pozwolić sobie jedynie osoby piastujące wysokie stanowisko w społeczeństwie albo mające smykałkę do interesów.

Służby porządkowe w mieście, dbające o porządek publiczny, są średnio lubiane. Ma to się za sprawą byłego już szeryfa, Pana George'a Johnson'a, który piastując urząd — zaniedbał kontrakt wobec miasta, czyniąc je podatne na przestępczość zorganizowaną. Korupcja i nadużycie funkcji doprowadziło do uśpienia czujności służb porządkowych w mieście, większość spraw w Paleto Bay można pokryć pieniędzmi. Teoria rozbitych szyb oddaje świetnie sytuację w mieście. Po zniesieniu stanowiska G. Johnsona, pieczę nad Paleto Bay Sheriff's Department przejął tymczasowo – Andrew Lawrence, który wprowadził bardziej restrykcyjne podejście do kwestii bezpieczeństwa w mieście. Zadbał też o „community policing” – inaczej mówiąc, pojęcie policji środowiskowej, gdzie oficer jest przyjacielem obywateli, dba o ich dobro poprzez szeroko pojętą prewencję i bliską współpracę. Po wielu latach sprawowania urzędu doprowadził miasto do stabilizacji od strony przestępczości, co nie oznacza całkowitego zniesienia nielegalnych procederów z codziennej linii życia.

Sprawa inaczej ma się wobec Paleto Bay Fire Department. Bohaterstwo, które ciągnie się za strażakami — w mieście nie ma końca, po heroicznych dokonaniach w północnej części Paleto Forest. Pożar, który spowodował zniszczenie i zajęcie się ogniem lokalnego tartaku. Za dnia, pracownicy tartaku pracują; pod osłoną nocy, tartak jest oświetlony i monitorowany, gdyż jego zyski stanowią znaczną część budżetu dla miasta. W dniu 16 marca 2014 roku, władze tartaku rozpoczęły ewakuację personelu, w wyniku gwałtownego wybuchu pożaru jednej z beczek, która zawierał łatwopalną bejcę do drewna. Pożar rozniósł się na większość budynku. Kilkadziesiąt metrów od całości konstrukcji składowany był cały zapas substancji konserwujących, które w zetknięciu się z ogniem, wywołałyby gwałtowny i nieprzewidywalny rozrost pożaru, który byłby katastrofalny w skutkach nie tylko dla lasu, lecz także dla powietrza. Straż Paleto Bay miała mało czasu. Będąc świadom tego, że źle przeprowadzona akcja może nie tylko sprawić, że zajmie się cały las Paleto Bay, to opary poprzez późniejsze rozszczelnienie się beczek i uwolnienie ich sprawi, że lokalne ziemie uprawne i farmy, nie będą w stanie funkcjonować przez długie lata. Tamtego dnia, wiatr był od strony północnej. Jednostki z Paleto Bay ruszyły pierwsze. W międzyczasie gdy jednostki z Paleto Bay dojeżdżały, dyspozytor 9-1-1 wezwał zastępy z Los Santos. Zadaniem jednostek uzupełniających było zabezpieczenie obszaru wokół beczek przed panującym już pożarem, przy jednoczesnym wsparciu jednostek Paleto Bay. Przy pełnej współpracy, udało się uratować las. Tartak, który był cenny dla miasta, przepadł. W roku 2018 odnowiono całość budynku i wznowiono prace wraz z rokiem 2019. Budżet miasta pokrył całość prac rekonstrukcyjnych i dodatkowo pokrył nowe składowisko substancji niebezpiecznych.

Lokalne władze szpitalne mają się dobrze, choć trzeba przyznać — brakuje ludzi z misją niesienia pomocy. Mieszkańcy miasta nie mają co marudzić na służbę zdrowia, szczególnie ci ubezpieczeni. Nowy burmistrz postanowił promować to, aby obywatel dbał o swoje życie w sposób wyprzedzający fakty - czyli krócej mówiąc marzył o tym, aby każdy jego obywatel, figurował jako ubezpieczony. Zamysł ubezpieczenia dla każdego musiał zostać zrealizowany w taki sposób, aby obywatel — a szczególnie biedny — nie poczuł dziury w domowym budżecie. Chociaż ubezpieczenie nie było aż tak bardzo drogie, pomysł burmistrza miał nacisk na zwiększenie świadomości. A całość, miała dwa cele przewodnie — poprawę jakości życia i uzyskanie tytułu "świadomego miasta". Gdyby Paleto Bay, nie zyskało tak wiele miejsc pracy, ten wyżej wspomniany pomysł Pana Matthew'a Dickson'a zostałby raczej odebrany w sposób negatywny.

Przestępczość w mieście wzięła do siebie to, że rozproszeni i pozbawieni przysłowiowego „ładu i składu” nie osiągną zbyt wiele. W Paleto Bay panują pomniejsze grupy, składające się z kilku do kilkunastu osób, zajmujące się własnymi działkami. Gangi latynoskie, czarnoskóre i inne mieszadła, które w dawnym okresie przywędrowały z Los Santos w celu poszerzenia wpływów, nie są szczególnie rozrośnięte i nie mają takiej organizacji, jak drużyny kilkunastu, dobrze współpracujących pół-profesjonalistów. Inaczej ma się sprawa z gangami motocyklowymi. Można nawet powiedzieć, że gangi motocyklowe w Paleto Bay i w ogóle w północnej części San Andreas są elementem pejzażu. Są tak dobrze wpasowani w panujący tutaj klimat, że mogą pozwolić sobie na swobodę nielegalnych ruchów. Według oficjalnego raportu wydziału ds. narkotyków mówi się, że w przedziale od 2016 roku do 2019 roku, gangi motocyklowe obrały sobie za priorytet produkcję narkotyków — w szczególności metaamfetaminy. I o to właśnie walczą ze sobą poszczególne odłamy motocyklistów, a dokładniej o teren przeznaczony do sprzedaży tego narkotyku i dodatkowo — o czystość wystawianego towaru. Podobno drużyny i motocykliści współpracują przy szmuglowaniu towaru do metropolii Los Santos i poza granice stanu. Inne, mniejsze ugrupowania i nowi gracze bez doświadczenia, topią się w panującym schemacie, z omyłkową szansą na ratunek.

 

Reasumując ten krótki zarys, Paleto Bay rozwija się w każdym calu, a wpływ na miasto może mieć każdy, bez wyjątku. I nie ma znaczenia, po której stronie barykady będziesz - to i tak bez różnicy.

 

 

 

 
 
 
 
Darek, Dolan, fordzik i 26 innych lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności