Skocz do zawartości

kacalov

Gamemaster
 • Ilość treści

  14
 • Rejestracja

4 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Masz rację. Za bardzo utopijne pomyślałem. Na roleplay takim jak gramy tutaj rolę małego gamemastera przejmuje sam gracz, przecież mogą oni swobodnie kreować i modyfikować te mniejsze elementy świata czy swojej historii. Zgadzam się co do skryptu jako popychacza w dobrym kierunku jednak nie można też z nim przesadzić, a uważam, że taką przesadą jest właśnie nakazywanie obowiązkowych wymian oleju czy zajmowanie się aktami własności. Możliwe, dawno nie grałem. Gdy to robiłem każda interakcja była na takim samym poziomie. Dziękuję. Wiesz, ja jestem 100% za botami w biznesach, gdy nikt nie pracuje, ale gdy pisaliście o tym na discord (nie pamiętam czy się włączyłem, pewnie tak) to nadal w tle głowy miałem, że masz niestety rację, bo w dzisiejszych czasach trzeba zmusić do pewnych interakcji, żeby je w ogóle zyskać. Taka smutna prawda, po prostu uważam, że pomysł o serwisowaniu pojazdu jest lekko przesadzony. Chyba najlepsze do money sinka co nam się trafiło i zadowala wszystkich to ta możliwość tatuaży i fryzur. No pewnie. W moim argumencie chodziło bardziej o pokazanie, że nie jest on wymagany. Zresztą, sam skrypt nie wymuszałby działania, a jedynie dawał możliwość ułatwienia nieobowiązkowego już procesu. W ogóle nie wiem po co one tam były, możemy rozmawiać spokojnie zamiast wstawiać na koniec wywodu takie personalne docinki. Nie ma co się żreć skoro mamy razem czerpać przyjemność z przesiadywania tutaj.
 2. Pojęcie roleplay nie jest szerokie, to po prostu odgrywanie danej roli. Ograniczanie skryptu pod granie we frakcji/w organizacji przestępczej to metoda działania niektórych serwerów i wcale nie zabija to grupy grającej w „centrum". Bardzo chętnie pogram z graczem, który zamiast wklepać krótkiego /me o naprawie samochodu będzie się rozpisywał w trakcie mojego oczekiwania na zakończenie czasu naprawy czy zostanę dłużej w barze lub salonie rozmawiając z pracownikiem, zamiast dostać szybką akcję i uciec. Przypominam, że półświatek nie potrzebuje skryptów do kradzieży pojazdów, włamań czy napadów, a wszystko wykonują czystą grą. Takie mechanizmy jedynie zmuszają do gry i narzucają pewne wymogi, a im więcej ich jest, tym gorzej. To, że ty czy inne osoby, które popierają twoją wizję będą to robić nie znaczy, że inni też mają zamiar. Nie można narzucać wszystkiego skryptami, nawet na godfatherach były osoby grające z zapałem mechaników, a wcale skryptu wymiany oleju nie miały. szkoda, że osoba, która pisze takie passive aggressive zdania nie zauważa, że człowiek z takim obowiązkiem nie potrzebuje skryptu, a wyobraźni do kreowania świata przedstawionego
 3. Poczułem się jak w 2011 z tą aplikacją. Mam mieszane uczucia co do całości ale dam wam szansę, to wasza okazja, żeby się dobrze pokazać, powodzenia.
 4. Możesz spróbować jako projekt IC zwykłej poradni i zobaczymy jak będzie ci to szła ta gra bez elementu przestępczego. Na dziś odrzucam.
 5. ta skończę wymieniać płyny w samochodzie i wrócę rozerwać się robiąc to samo w gierce komputerowej to roleplay, nie symulator. nie przesadzajmy XD
 6. a ok bo już szykowałem się na solówkę z tobą
 7. co? skąd ten pomysł, że tak patrzymy?
 8. Po konkrety czekajcie na occvlt ale ja chciałbym wypowiedzieć się jako zwykły gracz. Nie uważasz, że problem z pozyskaniem dużej ilości gotówki będzie przeciwdziałał kreowaniu ciekawej postaci? Przecież większość osób gra wiek wyższy niż 20, przecież nie ma wielu osób, które przy trzydziestce mają $500 przy sobie (nie wiem ile będzie startowych pieniędzy, to losowa ilość) i zostają wrzuceni do losowego miasta, by walczyć w kapitalistycznych igrzyskach śmierci. Temat generowania przychodów i generalnej wirtualnej gotówki jest bardzo zawiły i ciężko znaleźć złoty środek. W teorii poprawny role play byłby dopiero wtedy, gdy nic nie ograniczałoby twojej inwencji twórczej, na polskie realia jest to niestety niemożliwe, bo tylko część osób korzystałaby poprawnie z takiej opcji, ograniczenie i money sink, który ująłeś znajduje się na drugiej stronie rzeki, jest on totalnym ograniczeniem i zmusza to wytworzenia niższej klasy społecznej. Istotne jest, by z balansować obie, skrajnie do siebie przeciwne wizje i wytworzyć odpowiednie warunki, a jest to niezwykle trudne.
 9. słyszałem, że jak kupisz harleya to odcinają dopływ bieżącej wody, aby łatwiej się dostosować nie żyj stereotypami
 10. Nie. Uważam, że to adaptacja do otoczenia. Jeżeli jest to faktycznie poparte mocnymi argumentami w założeniu organizacji lub stopniowo zrealizowane poprzez jej postęp to nie widzę problemu. Chyba że cała otoczka jest robiona na siłę i tylko po to, aby być wyżej od innych, a na dodatek grają to słabo. Wtedy takie coś nie ma tutaj miejsca. Nie chcę ich oceniać, bo nie znam szczegółów przykładu, który podałeś. Opiekun organizacji przestępczych. Teraz nie wpuści bo ja nim jestem. Proszę pisać, nikomu nie bronię. Nigdzie nie powiedziałem, że blokuję gangi uliczne, a po prostu nie traktuję ich jako podstawy.
 11. Nie była to moja decyzja. Głosy są podzielone i jest możliwe, że ulegnie to zmianie. Tak, będzie. Do obu. Nie. Na dziś nie jest to w całości ustalone. Cornery będą w miejscach wybranych przez ekipę, podchodzisz w dany punkt, wpisujesz komendę, dostajesz okienko/tekst/cokolwiek innego, wybierasz odpowiednią opcję przez kliknięcie/wypowiedzenie słowa klucz, dochodzi do transakcji lub nie. To szybkie opisanie zarysu, chętnie posłucham propozycji. Będzie skupiał się na mission project i innych projektach epizodycznych dla org przestępczych, ale nie blokuję rozwoju fabularnego od strony samych organizacji, jeżeli jest on dobrze poprowadzony i po tygodniu od akceptacji ktoś nie próbuje zostać narkotykowym guru San Andreas. Nie zostało to jeszcze ustalone, ciągle trwa dyskusja na ten temat. Na dziś nie chcę zdradzać pomysłów bo są one zbyt odmienne od siebie.
 12. Możecie tutaj rozmawiać i dawać upust swoim emocjom, byle z rozwagą.
 13. Wraz z otwarciem forum otwieramy możliwość składania podań na organizacje przestępcze. Nie ma tu konkretnych limitów ilościowych, weźmiemy po prostu te, które najlepiej się prezentują. Po wrzuceniu aplikacji jest ona niewidoczna, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw otrzymujecie odpowiedź, która wiąże się z jednoczesnym ukazaniem tematu szerszej publiczności i ewentualnym dopuszczeniu do gry. Oczekujemy głównie aplikacji na lokalne kluby motocyklowe, ewentualnie gangi jednak nie traktujemy ich jako człon przestępczości. Zamieniamy stronami te typy grup. Zorganizowane grupy przestępcze będą oceniane znacznie restrykcyjnie, chcemy ograniczyć ich ilość do minimum. Na dziś wolni strzelcy nie są wizją, którą chcemy wprowadzić na serwer. Pisząc historię swojej organizacji zaczynacie od zera. Grupy, za którymi stoi głowa mafijna w Los Santos czy chaptery klubów, które będą usprawiedliwiać swoją wywrotową działalność plecami u usytuowanych już wspólników będą odrzucane. Wszystko to może być dodane późniejszymi akcjami fabularnymi, ale ma to być z czasem. W aplikacji wymagamy tła, notki ooc oraz wpisanych członków ekipy z linkami do ich profili. Nie powinna to być historia na dwie strony zawierająca dialogi i opisy z kolorową czcionką, a krótkie opisanie historii organizacji, a później waszych założeń i dążeń. Pamiętajcie, że najważniejsza jest wasza gra, aplikacja to jedynie nakreślenie nam waszego pomysłu i zachęcenie do dania próby akurat waszemu konceptowi. Tematy wstawiacie tutaj.
×
×
 • Utwórz nowe...